Czy wino mimo że zawiera alkohol może być zdrowe? Czy tanie wino jest nie zdrowe a drogie zdrowe?  Jaki kolor wina wybrać?

Czytaj więcej

Latem bardzo łatwo namnażają się muszki owocówki. Nie jest to szkodnik, lecz bardzo przeszkadza w kuchni. Latają i denerwują. Nie wiesz jak się ich pozbyć?

Czytaj więcej

Zaczął się już sezon na bób. To pyszne warzywo często jest ignorowane w kuchni z powodu przykrego zapachu podczas gotowania, braku pomysłu na jego przygotowanie jak i dolegliwości gastrycznych po jego spożyciu. Czy jest on warty tych poświęceń? W nim jest takiego niezwykłego? Jak przygotować go by był bezpieczny dla naszych jelit?

Czytaj więcej

Szparagi zawierają dużą ilość związków siarki takie jak siarczek dimetylu, disulfid dimetylowy, dimetylosulfotlenek, metylosulfonylometan, kwas asparagusowy.

Czytaj więcej

Lato, ciepło, chce się pić. Już nie pijesz dlatego, że dietetycy zalecają picie wody. Pijesz, bo odczuwasz pragnienie, suszy Cię. Wszyscy zalecają wodę, więc i Ty ją pijesz. Ale taką zwykłą? Przecież to niesmaczne... Ej, zaraz jest woda smakowa -brzmi cudnie. Woda a smakuje jak napój – to chyba jest ten złoty środek...

Czytaj więcej

Czy możliwe jest uzyskanie tak wspaniałego smaku jaki uzyskujesz podczas smażenia a bez negatywnych jego skutków?

Czytaj więcej

Czym różni się dietetyk od diet coacha?

Dla kogo jest diet coaching?

Czytaj więcej

Najzdrowiej jest się odżywiać sezonowo. Tylko które warzywa i owoce są teraz w sezonie?

Czytaj więcej

W tradycyjnej medycynie chińskiej, każdy produkt spożywczy ma swoje unikatowe właściwości. Oto pokrótce jakie specyficzne właściwości posiadają poszczególne gatunki zbóż.

Czytaj więcej

Tylko polskie truskawki są tak soczyste i słodkie. Już się pojawiły pierwsze sztuki i można cieszyć się ich smakiem.

Czytaj więcej

Zapewne nie raz słyszałaś o tym by spożywać produkty z niskim indeksem glikemicznym. Niestety już nie było wyjaśnione co to jest i po co to jest? Dlaczego jest taki ważny w prawidłowej diecie?

Czytaj więcej

Bardzo dużo mówi się o magnezie, że jest potrzebny dla zachowania zdrowia. Szczególnie intensywne są reklamy suplementów magnezowych. Moda na magnez jest praktycznie cały rok. Dlaczego powinniśmy martwić się podażą tego minerału w diecie i nieustannym uzupełnianiu jego braków w organizmie?

Czytaj więcej

Czasami w reklamach słyszysz słowo suplement diety, innym razem, jest wyraźnie zaznaczone, że to jest lek a nie suplement. Jaka jest różnica?

Czytaj więcej

Zadzwoń do nas

534 301 920