Diet Coaching – co to jest?

Czym różni się dietetyk od diet coacha?

Dla kogo jest diet coaching?

Dlaczego najlepsza dieta to trwała zmiana nawyków żywieniowych?

Na te pytania znajdziesz odpowiedź w wywiadzie tutaj.

Metoda Diet Coachingu jest szczególnie polecana pacjentom, którzy stosowali już diety redukcyjne pod opieką dietetyka i nie osiągnęli istotnych rezultatów zmiany nawyków żywieniowych bądź powrócili do wyjściowej masy ciała.

Unikalność metody polega na tym, że nie koncentruje się wyłącznie na stosowaniu jadłospisów. Diet coaching to profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w którym klient stopniowo rozwija swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Diet Coach pomaga klientowi zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał jego stylowi życia. Istotą diet coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, postępowania i zachowania oraz stosowania tych umiejętności.

Na czym polega Diet Coach?

Program Diet Coachingu obejmuje szereg małych kroków i zajmuje się wypracowaniem zdrowych nawyków żywieniowych przez samego klienta. Opiera się na zasobach klienta, wydobywając je z niego. Coaching nie jest ani mentoringiem, ani doractwem (consultingiem). Zmiana następuje powoli, ale trwale.

Korzyści Diet Coachingu:

Zwiększenie motywacji do zmiany, dzięki głębszemu rozumieniu swoich przekonań, emocji i potrzeb. W trakcie procesu diet coachingu nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała, dowiesz się co znaczy jeść pod wpływem głodu a nie emocji.
Nauczysz się jak brać odpowiedzialność za siebie samą, nauczysz się postawy „wybieram, postanawiam, decyduję”.
Podczas Programu Diet Coachingu osiągniesz nie tylko wymarzoną masę ciała, odzyskasz zdrowie, ale także większy spokój i równowagę wewnętrzną.
Co otrzymujesz podczas wizyty u dietetyka?

Oprócz pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała dowiadujesz się jak wygląda Twój aktualny sposób żywienia, dowiadujesz się co może Cię spotkać jeśli będziesz kontynuować swoje niezdrowe nawyki, otrzymujesz poradę co powinieneś jeść, otrzymujesz zalecenia żywieniowe lub dokładnie rozpisaną dietę.

Jeśli podążasz za wskazówkami lub przestrzegasz diety wtedy efekty następują dosyć szybko. Pytanie czy zmiana jest trwała? Największa zmiana, czyli taka na całe życie jest wtedy kiedy zmieniasz swój tryb życia na taki jaki zaleca Ci dietetyk. Aby trzymanie się tych zasad było przyjemne bardzo pomocne są sesje Diet Coachingowe.

Zadzwoń do nas

534 301 920