Zastosowała słodką wodę na muszki, wynik był fenomenalny...

Latem bardzo łatwo namnażają się muszki owocówki. Nie jest to szkodnik, lecz bardzo przeszkadza w kuchni. Latają i denerwują. Nie wiesz jak się ich pozbyć?


Muszki owocówki latają obsiadają owoce lub słodkie napoje, dżemy, otwarte wino. Żywią się drożdżami, które rozwijają się na tych produktach. Ich cykl rozwojowy jest bardzo szybki, dlatego w bardzo krótkim czasie możesz mieć w domu całą masę tych denerwujących owadów.

Czy na prawdę tak trudno się ich pozbyć?

Muchy siadają na to co słodkie. Dlatego przed rozpoczęciem akcji pożegnania się z nimi posprzątaj kuchnię, by nie było żadnych słodkich zacieków. Opróżnij kosz na śmieci, aby nie kusił muszek. Schowaj wszystkie owoce do lodówki. I... zamontuj pułapkę.

Pułapka

Potrzebujesz łyżkę octu winnego (najlepiej biały byś widział ile owadów już złapałeś), kropelkę płynu do mycia naczyń i niewielka filiżankę – najlepiej taką jak do espresso.
Wlej ocet, dodaj kropelkę płynu do mycia naczyń i wymieszaj delikatnie by nie wytworzyć piany, a dobrze wymieszać oba płyny. Słodki zapach octu zwabia owady a płyn do mycia naczyń zmniejsza jego napięcie powierzchniowe tak by muszki nie mogły stać na powierzchni octu a się w nim utopić. Zamiast octu możesz użyć soku, lecz ocet bardziej wabi. Do pułapki najlepiej nadają się niewielki naczynia, tak by muszki nie miały długiej drogi do przejścia od brzegu filiżanki aż do powierzchni płynu tylko w miarę szybko go odnajdywały i się w nich utopiły.
Pułapkę najlepiej zostawić na noc. Muszki wtedy najszybciej się łapią. Bardzo ważne jest by nie robić żadnej konkurencji dla pułapki. Nie zostawiaj niczego innego słodkiego, co byłoby dostępne dla muszek. One muszą nie mieć wyboru i wpadać tylko do Twojej pułapki.
Jak wstaniesz rano to zdziwisz się ile muszek złapałeś ;-)

Zadzwoń do nas

534 301 920