Coaching

zapobieganie jojo

trwała zmiana nawyków

Celem coachingu jest zmiana.

Coaching jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania.

Metoda Diet coachingu jest szczególnie polecana pacjentom, którzy stosowali już diety redukcyjne pod opieką dietetyka i nie osiągnęli istotnych rezultatów zmiany nawyków żywieniowych bądź powrócili do wyjściowej masy ciała lub borykają się z efektem jojo.

Unikalność metody polega na tym, że nie koncentruje się wyłącznie na stosowaniu jadłospisów. Diet coaching to profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w którym klient stopniowo rozwija swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania, zmiany nawyków, zmiany postrzegania siebie, za czym idzie zmiana stylu życia. Diet Coach pomaga klientowi zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał jego stylowi życia. Istotą diet coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, postępowania i zachowania oraz stosowania tych umiejętności.

Coaching to zarządzenie stanem ciągłej niejasności...

Na czym polega Diet Coach?

Program Diet Coachingu obejmuje szereg małych kroków i zajmuje się wypracowaniem zdrowych nawyków żywieniowych przez samego klienta. Opiera się na zasobach klienta, wydobywając je z niego. Coaching nie jest ani mentoringiem, ani doractwem (consultingiem). Zmiana następuje powoli, ale trwale.

Cały proces zmiany można ująć w następujących krokach:

Refleksja... - Analiza - Planowanie - Działanie  - po czym następuje ponowna refleksja, czy działanie jest skuteczne, czy może trzeba coś zmienić..?

Cykl Kolba

 

Korzyści Diet Coachingu:

Zwiększenie motywacji do zmiany, dzięki głębszemu rozumieniu swoich przekonań, emocji i potrzeb. W trakcie procesu diet coachingu nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała, dowiesz się co znaczy jeść pod wpływem głodu a nie emocji.

Nauczysz się jak brać odpowiedzialność za siebie samą, nauczysz się postawy „wybieram, postanawiam, decyduję”.

Podczas Programu Diet Coachingu osiągniesz nie tylko trwałą wymarzoną masę ciała, odzyskasz zdrowie, ale także większy spokój i równowagę wewnętrzną.

Rodzaje prowadzonych coachingów:

Diet Coaching

Coaching mający na celu zmianę nawyków odżywiania tak by odpowiadały twojemu stylowi życia oraz jednocześnie były wskazane w celu redukcji Twojej wagu, utrzymaniu upragnionej sylwetki oraz zachowania zdrowia. Pracujemy również nad emocjami oraz emocjonalnym i kulturowym podejściem do jedzenia.

Life Coaching

Jeśli masz przed sobą trudne wyzwania rodzinne lub osobiste, nie wiesz którą drogą powinieneś pójść, to life coaching jest dla Ciebie. Odpowiednia rozmowa, sposób zadawania pytań, ćwiczenia pozwolą Ci poznać Twoje prawdziwe głęboko chowane pragnienia i potrzeby. Uświadomienie ich jest pierwszym krokiem do sukcesu. Dzięki świadomemu postępowaniu masz siłę osiągnąć to czego gdzieś głęboko zawsze pragnąłeś.

Health Coaching

Aby zaradzić problemom zdrowotnym często trzeba więcej niż zażycie jakiejś pastylki. Robiąc zawsze to samo będziesz miał te same rezultaty. Aby nastała zmiana w zdrowiu konieczna jest zmiana zachowań i postępowań. Dzięki health coachingowi nauczysz się świadomie wpływać na swoje nawyki, przestaną Tobą rządzić przyzwyczajenia, a zaczniesz świadomie żyć, co przełoży się na jakość Twojego życia i zdrowia.

 cennik

Pojedyncza sesja coachingowa (55 min)                       120 zł

Pojedyncza sesja coachingowa (110 min)                    200 zł

Pakiet 6 sesji coachingowych (55 min każda sesja)     660 zł

Pakiet 10 sesji coachingowych (55 min każda sesja)   1 000 zł

Zadzwoń do nas

534 301 920